Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze na Liście płac w 2019 roku w sytuacjach wątpliwych w aspekcie rozliczeń składkowo-podatkowych

Termin i miejsce szkolenia:  8 maja 2019 r. w godz. od 9:00 do 14:00,

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy dotyczącej prawidłowego ustalania podstaw do wypłaty wynagrodzeń na bazie wybranych wyjaśnień i interpretacji: MRPiPS, PIP, ZUS, US oraz wyrokach sądów.

Na szkoleniu omówione zostaną wybrane zagadnienia dotyczące prawidłowego ustalania podstaw, które budzą najwięcej zastrzeżeń i wątpliwości.

Szkolenie ma charakter warsztatów praktycznych, a jego celem jest wyjaśnienie kwestii wątpliwych i niejasnych. Każdy przypadek omawiany na szkoleniu poparty jest praktycznymi przykładami.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które posiadają wiedzę z naliczania wynagrodzeń,   osób pracujących w działach płacowych, jak i doświadczonych praktyków.

19 kwietnia    2019 r.       300,00 zł netto
30 kwietnia    2019 r.       310,00 zł netto
6 maja              2019 r.       320,00 zł netto

Cena zawiera: materiały szkoleniowe, zaświadczenia, serwis kawowy, catering.

Szkolenie poprowadzi specjalista z zakresu Prawa pracy z wieloletnią praktyką zawodową. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe pracując w Działach Personalnych dużych międzynarodowych firm jako Specjalista i Starszy Specjalista HR. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach Prawa pracy w tym m.in: rozliczaniem czasu pracy, wynagrodzeń, urlopach, umowach, ZFŚS. Zdobywca tytułu „Kadrowy Roku w 2008 roku” (wyróżnienie w 2007 roku). W latach 2010/2011 odpowiadał na pytania czytelników w biuletynach „Ubezpieczeń i Prawa pracy” wydawnictwa GOFIN.  Współpracuje z wydawnictwem INFOR jako autor publikacji na łamach dwutygodnika „Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych” oraz „Serwis Prawno – Pracowniczy”, Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w Katowicach jako wykładowca na kierunku „Kadry  i płace”.

PROGRAM

1. Wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca na bazie aktualnych stanowisk PIP, Ministerstwa Rodziny i Pracy
  • wynagrodzenia w miesiącu zatrudnienia, rozwiązania umowy, choroby pracownika
  • rozliczanie wynagrodzenia w różnych systemach czasu pracy